Hennessy і Martell проти Таврії. Битва титанів

Hennessy і Martell проти Таврії. Битва титанів

 Центр експертиз «Тест» провів порівняльний тест двох найвідоміших марок коньяків Франції, за класифікацією витримки VS і V.S.O.P. і найвідомішого українського представника з такою ж класифікацією - Будинки марочних коньяків «Таврія».

Згідно з висновком експертів всі тестовані марки за органолептичними якостями отримали високі експертні оцінки.

 

Кожен справжній чоловік у своєму списку улюблених речей має коньяк від одного або декількох найбільш елітних брендів у світі. І тому ці бренди сьогодні стали Лідерами світового масштабу продажів у своєму сегменті, а зірки не втомлюються говорити про їх якостях.

«Martell» - самий найстаріший з великих будинків коньяку. Його обсяг продажів досягає 22 мільйонів пляшок на рік.

«Hennessy» - один з найвідоміших коньячних Будинків Франції. Цей розкішний напій щорічно продається в кількості більше 50 мільйонів пляшок.

Не дивно, що більша частина чоловіків світу віддає перевагу саме коньяки «Martell» і «Hennessy».

Всі знають, що батьківщиною коньяку є Франція. І якось прийнято вважати, що природно коньяк звідти і буде найкращим, найсмачнішим і самим справжнім. Але ж і українські виробники мають багатий досвід виробництва цього напою і карпатські дуби не поступаються французьким.

Багатьох споживачів цікавить, наскільки сильно відрізняється якість вітчизняної та імпортної продукції. Тому було вирішено включити в тест два популярних французьких коньяку «Martell» і «Hennessy» і найпопулярніший вітчизняний коньяк марки «Таврія». Дослідження проводили у двох групах - 3 роки витримки (VS) і 5 років витримки (VSOP).

Програма тестування складалася з оцінки маркування та упаковки, перевірки в лабораторії на справжність коньяків, а також їх дегустації із залученням, як звичайних споживачів - пробандів, так і фахівців - сомельє.

Обидві дегустації проводили «в сліпу», тобто без попереднього оголошення торгових марок, щоб уникнути впливу на результати. Результати дегустації здивували: величезної різниці між французькими коньяками і вітчизняним коньяком не виявилося. На «добре» показали себе обидва коньяку «Таврія» та «Hennessy VS». «Відмінними» смаковими характеристиками змогли похвалитися обидва коньяку «Martell» і «Hennessy VSOP»

У лабораторії коньяки досліджували за трьома напрямками. З одного боку, щоб з'ясувати, чи справжній коньяк потрапив в тестування, довелося перевіряти міцні напої по 18 летючим компонентами. З іншого боку, щоб оцінити витримку коньяків перевіряли вміст компонентів дубової витримки (ще 5 речовин). При цьому важливо не тільки наявність або кількість однієї речовини, а їх сукупність. Третій напрямок перевірки - показники, що нормуються за ДСТУ: міцність, вміст цукру, міді та заліза. Мідь і залізо в значних кількостях можуть потрапляти в коньячний спирт при перегонці внаслідок контакту з мідною і залізною апаратурою. Підвищений вміст металів в коньяку додає напою неприємні смакові відтінки.

Висновки лабораторних перевірок такі: всі 6 зразків представляють собою дійсно справжній коньяк, який відповідає заявленій витримці. Що стосується ГОСТІВСЬКА показників, то у французьких коньяків було зазначено вміст цукру, трохи нижче передбаченого стандартом, але оцінки за це не знижували.

В категорії 3 роки витримки (VS) загальна оцінка «відмінно» у коньяку «Martell», оцінки «добре» у коньяку «Таврія» та «Hennessy».

У категорії 5 років витримки (VSOP) два «відмінника» - «Martell» і «Hennessy». Загальна оцінка «добре» у коньяку «Таврія».

Що стосується ціни, то 100 мл що «Martell» (52грн / 81грн - залежно від витримки), що «Hennessy» (65грн / 95грн) коштує набагато дорожче, ніж півлітрова пляшка вітчизняного коньяку «Таврія» (48грн/67грн) . А ось в оцінках не така велика різниця. Оскільки зауважень з боку лабораторій до коньяків не було, то загальні оцінки збігаються з оцінками за органолептиці. Так що споживач не помилиться, якщо віддасть перевагу українському виробнику, при цьому істотно заощадивши.

Детальніше на сайті: http://test.org.ua/tests/food/399


Вам уже исполнилось 18 лет?
Вам вже виповнилося 18 рокiв?
Are you already 18?