150 років тому народився засновник заповідника «Асканія-Нова»

150 років тому народився засновник заповідника «Асканія-Нова»

 15-16 травня 2013 року на базі Інституту тваринництва степових районів імені М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» - Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства НААН і біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна УААН відбулася Міжнародна наукова конференція «Еколого-господарська і культурна спадщина Фальц-Фейнів та її розвиток», присвячена 150-річчю з дня народження Фидриха Едуардовича Фальц-Фейна, що прийняв геніальне рішення зберегти для нащадків красу південної природи.

 

 

У роботі взяли участь 115 вчених, захисників природи, державних службовців з 33 природоохоронних, наукових, освітніх та управлінських установ Києва, Херсонської ОДА, Чаплинського РДА, громадських організацій України, Росії, Казастану, Польщі, Голова Всеукраїнської громадської організації «Спілка громадських організацій України «Народна Рада» Лукашевич Н.І., викладачі Національного університету біоресурсів і природокористування України, Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, співробітники українських і російських музеїв, Одеського зоопарку, Спілки журналістів України, представники провідних національних та регіональних ЗМІ.

Відбулося кілька наукових засідань, на яких було заслухано 10 наукових доповідей з наступних питань: «Господарське та культурна спадщина Фальц-Фейнів та її розвиток», «Внесок П.К. Козлова у збереження Асканії-Нова»(до 150-річчя з дня народження),«Ф.Е. Фальц-Фейн і розвиток заповідної справи та наукових досліджень в Асканії-Нова»,«Становлення вівчарства на півдні України в історичному аспекті».

Серед підприємств степового краю є виробники, які розуміють значимість збереження первозданних красот рідної природи. У годині їзди від біосферного заповідника Асканія-Нова розташувалися плантації виноградників Дому марочних коньяків «Таврія». Раніше, тут був степ. Ці землі зберігають друк легенд древніх народів скіфів, половців, сарматів, а також славу запорозьких козаків, які відстоювали рубежі української вольниці.


І, не дарма в асортименті коньяків «Таврії» є особливий, десятирічний колекційний коньяк «Асканія», названий на честь перлини Таврійських степів.


Високим гостям, був вручений колекційний коньяк Дому марочних коньяків «Таврія», названий на честь заповідника «Асканія». Він має дивовижний колір темного бурштину з золотистим відтінком,, який дивно гармонійно доповнює чудовий смак, що запам'ятовується з ефірно-квітковими тонами і спокусливо-легким ароматом польових квітів.


Подарунок вручав особисто Віктор Семенович Гавриленко, директор Біосферного заповідника «Асканія Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України, кандидат біологічних наук, Заслужений природоохоронець України.


Вам уже исполнилось 18 лет?
Вам вже виповнилося 18 рокiв?
Are you already 18?